Aankomst in Nepal, hotel

Teej festival - Pashipatinath nabij Kathmandu

wandelreizen nepal

Chitwan National Park - Arjen & Ingrid in Nepal

Arjen en Ingrid vanuit Chitwan National Park in Nepal

Na enkele dagen relaxed Pokhara gaan we nu naar Chitwan. Een heerlijk jungle plaatsje schijnt. We besloten hiertoe aangemoedigd door Michael onze Duitse vriend uit de Elzas. Hij doet het al jaren steeds als hij in Nepal is afsluiten met een paar dagen Chitwan. En omdat wij toch wel wat veel dagen over hebben zo voor Pokhara en Kathmandu besluiten
we dus wat daagjes daar naar toe te gaan.
We reizen met een Greenline bus, een zeer luxe maatschappij die toch al snel 5 keer zo duur is als de gewone toeristenbus. De bussen zijn echter in een stuk betere staat en de chauffeur wordt verwacht wat relaxder te rijden, dit omdat de westerse toeristen anders doodsbang worden. Wij zijn niet doodsbang maar voor Ingrid haar ribben lijkt het
beter een relatief rustige rit te gaan hebben. De rit bleek idd erg goed, helaas had Ingrid alleen last van wat
poeperigheid. Dat is een waar feest als je dus 5 tot 6 uur in een bus moet zitten. Gelukkig viel de pijn wel mee en was het allemaal redelijk dragelijk. De 'gratis' lunch was goed maar dus alleen aan mij besteed…

Chitwan is een groot natuurpark. Het plaatsje waar het allemaal om gaat is Sauraha. De bus stopt drie kilometer van dit plaatsje en vandaar neem je een Riksja of gewoon een taxi naar je Hostel. In Sauraha staan ongeveer tienduizend lodges die allemaal beginnen met Jungle of wildlife en in iedergeval een camp zijn. Wij hadden een goede tip van Michael, daar zat hij zelf ook. Erger nog bij de bushalt bleek een mannetje te staan met een papiertje: "Arjen en Ingrid,
greetings Michael." Ze kwamen ons gewoon halen! Super.

Bij de Jungle Wildlife Camp aangekomen blijkt de lodge echt aan de rivier te liggen, in de zon met een uitzicht over Nepalese savannen. Super gaaf.
De Natuur is hier dus toeristen attractie nummer een. Er zitten: Olifanten, tijgers, neushoorns, wilde zwijnen, herten, krokodillen (vlees en vis etende), Apen, luipaarden, phytons, witte reigers, neushoornvogel en nog superveel andere vogels en beesten. En al die toeristen gaan dan tochtjes maken om al die beesten te gaan zien. Daar leeft Sauraha van.

Ingrid heeft nog steeds last van schijterigheid, dus we besluiten vandaag en morgen niets te gaan regelen, we gaan relaxen. Michael is nog in Chitwan en we zitten gezellig in de zon te praten, met elkaar. Het is Micheal's laatste dagje en zonder Ingrid gaan we samen een lekkere Nepalese steak eten. Echt heerlijk die lappen vlees.

Sauraha - Chitwan

Wat volgt zijn een paar rustige dagen. We willen genieten van de zon/warmte en lezen lekker onze boekjes. Lopen naar een strandje en drinken daar onze Bananen Lassie (een soort jogurthdrank), ze hebben hier zelfs Patatjes oorlog, we bewaren die voor de laatste dag, maar het blijkt uiteindelijk een soort luxe versie van de ons bekende snack, jawel met pindasaus, mayonaise en ketchup en ui en ook nog paprika. Eigenlijk best wel lekker!

Na anderhalve dag relaxen besluiten we te gaan fietsen, we huren er twee en gaan op pad. Ergens in de buurt ligt een gebied dat "Twenty thousand lakes" heet. Schijnt mooi te zijn en het is een leuke fietstocht. Fietsen in Nepal blijkt wederom een aparte belevenis. Eigenlijk zijn ze heel simpel de verkeersregels. 1 Je probeert links te rijden. 2 Wie het groots is heeft voorrang. Dit geldt dus ook als ze je tegemoet komen. Ik ben bus en jij bent fietser, ik besluit een
auto in te halen dan is er voor jou geen plek meer dan moet je dus maar van de weg af… Dit geeft ook een nieuwe betekenis aan het begrip off road car. Niet zij gaan 'off road' maar jij moet van de weg af voor hen.
Ach zo is het dus een belevenis. Onderweg op de fiets zie je echt van alles en uiteindelijk belanden we in de jungle op een soort twee sporen pad. En uiteindelijk bij de 'twenty thousand lakes' dit blijkt een super mooi watergebied te zijn, helaas is het zaterdag en dat betekend een hoop Nepalezen. Oja en natuurlijk ook de bekende 'ik wil je gids wel zijn' mannetjes. Maar goed het lukt ons te genieten van deze prachtige plek. Onderweg terug zien we nog even een Krokodil liggen en natuurlijk ook wat apen over de weg slenteren. Erg bijzonder om te zien.

Volgens de Lonely Planet is er een grote kans dat je in Sauraha olifanten ziet. Das nogal logies, je kan namelijk op een olifant een ritje door de Jungle maken en daarom lopen er overal in het dorp olifanten rond met een drijver erbij. Wij besluiten om een Olifantenrit te gaan maken. Joepie en Neushoorns zien daar verheugde ik mij echt heel erg op.
Op onze laatste dag Chitwan, om 7 uur in de ochtend staat er een olifant op ons te wachten. Jawel een echte met zo'n slurf en we beginnen aan een lange rit door de straten van Sauraha om te eindigen in de Jungle.

buffalo's chitwan

Eerst lopen we bijna een uur door dicht bladerrijk gebied. We moeten  de taken letterlijk uit ons gezicht houden, onze drijver blijft maar zoeken maar zonder resultaat ja we zien een verwilderde boskip en een specht, maar ja daar zijn we niet voor gekomen, nee wij willen echte beesten. Dit is niet onze geluksdag besluiten wij. Na 70 minuten vindt
onze drijver het wel mooi en neemt ons mee naar meer open gebied. Daar zien we een verzameling wilde pauwen. Indrukwekkende beestjes echt waar wij doen al lacherig, dit zal het wel zijn. Maar nee nu begint het pas. Langs een rivier wijst de drijver op een grijze vlek, een krokodil en een grote (hij eet mensen wordt verteld…) en daarna nog een paar we zien ze nu ook zelf, een stuk of vier in totaal. Dan gaan we met de olifant de rivier door en komen we in een soort gras
bosgebied. En daar ineens zien we ze staan. Twee rhino's. met een olifant kan je heel dichtbij komen omdat beesten niet bang zijn voor olifanten en ze schijnbaar zo stinken dat ze de mensen bovenop niet meer ruiken. Jaja een wilde neushoorn op 5 tot 10 meter afstand. Erg indrukwekkend. Nog leuker is dat de neushoorns om een boom staan. En
tussen de wortels van die boom blijkt een jong hertje te zitten. Die kijkt verschrikt naar die enorme olifant maar blijft stil liggen. Een pracht gezicht. We nemen natuurlijk enkele foto's maar genieten vooral van het natuurschoon, heel gaaf. Nu is het ondertussen tijd om weer terug te lopen, onderweg komen we nog even een paar neushoorns tegen die er lekker bij gaan liggen. Het zijn echt super grote en mooie beesten.
Om 10:15 uur zijn we terug in de lodge voor ontbijt. Mijn dag is nu al goed!

neushoorn - chitwan

Maar hij wordt nog beter, na het eerder genoemde patatje oorlog gaan wij op weg naar het Elifant Breeding Center (EBC), hier worden olifanten gefokt (duhhh) maar ook afgericht om te kunnen worden gebruikt in het park. Daarbij worden ze ingezet voor bosbouw, toeristen dragen, vervoeren van zware lasten en het speuren naar stropers (een groot probleem in het park vooral omdat de mensen hier geloven in de geneeskracht en potentie verhogende werking van tijger en neushoorn onderdelen.) Dit EBC is vrij (klein prijs) maar binnen is het iets anders dan een dierentuin die wij gewent zijn. Goed ivm de grote van volwassen olifanten worden deze aan ketting gelegd. Maar de kleintjes lopen gewoon vrolijk rond. Die kan je aaien (als je durft) en zelfs voeren. Echt super gaaf en die slurf is echt verbazingwekkend zacht! Dit is echt zo gaaf, gewoon tegen een soort oermonster in het klein.

mini oermonster ebc chitwan

Het EBC trekt nogal eens andere dieren aan, soms wilde olifanten en soms zoals toen wij er waren een neushoorn, dit was dus nummer vijf!

olifant ebc chitwan

De volgende dag ging voor ons de bus weer naar Kathmandu, maar Chitwan is zeker een aanrader, dit is een van de meest relaxde stadjes / gebieden van Nepal waar wij geweest zijn. De volgende keer zeker weer!

 

Overzicht van verslagen:

Eerste verslag uit Nepal

Sightseeing Kathmandu

intro reis Arjen & Ingrid

Annapurna trekking

Laatste dagen Nepal

Eerste dagen Thailand

Noord-Thailand

Laos

Zuid-Laos

Laos-Cambodja

Cambodja - Angkor Wat

 

 

Meer informatie over de Annapurna circuit Trekking

 

12-09-2009

 

 

 

Nepal reizigers-informatie

 

 

 

 

 

 

 

 

Loshar - Tibetan - New Year

 

 

 

Verre reizen:

Shoestring, reizen naar Azie

Thailandonline.nl
Vietnamonline.nl
Balionline.nl
Indiaonline.nl Indonesieonline.nl
Srilankaonline.nl